Made Of High Borosilicate Glass Screw On, Spill-Resistant Lid Wide Mouth Opening Not For Hot Liquid Use Meets FDA Requirements BPA Free. Complies with Prop 65. 9.5000″ H
SKU:Â WOBJD-OMLMT
Item Number: 50128
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
12 Oz. Full Color Wine Glass
Price from: $7.89
American250â„¢ 16 Oz. Stemless Wine Glass
Price from: $3.40
Price from: $7.99
Made Of High Borosilicate Glass Screw On, Spill-Resistant Lid Wide Mouth Opening Not For Hot Liquid Use Meets FDA Requirements BPA Free. Complies with Prop 65. 9.5000″ H
| Quantity | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $13.98 | $12.16 | $10.57 | $9.19 | $7.99 |
Made Of High Borosilicate Glass Screw On, Spill-Resistant Lid Wide Mouth Opening Not For Hot Liquid Use Meets FDA Requirements BPA Free. Complies with Prop 65. 9.5000″ H
SKU:Â WOBJD-OMLMT
Item Number: 50128
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Laser engrave, silk screen |
|---|---|
| Product dimensions | 9.5000" H |
| Imprint area | 2" W x 5" H on front |
| Second imprint area | 1" Diameter on other |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 10 working days |
| Color | Fsc Bamboo |
| Products ships from ZIP | 33777 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.